Araç Plaka Sorgulamasını Nasıl Yaparım?

Araç satın alırken satıcıların çoğu araçla ilgili kesin bilgiler vermemektedir. Bu nedenle sonradan siz aracınızı satarken sorunlar yaşabilirsiniz. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte bu sorunlarla karşılaşmanız çok azaldı. Artık internet üzerinden satın alacağınız arabayla ilgili bir çok bilgiye anında ulaşabilirsiniz. Bu hizmet sayesinde daha güvenli ve gönül rahatlığı ile araba satın alabilirsiniz. İnternet üzerinden araç plakasını sorgulama yöntemi ile satın alacağınız aracın trafiğe çıkışından itibaren bugüne kadar olan bütün bilgileri karşınıza çıkmaktadır.

Araçlarımız hakkında pek çok bilgiyi aklımızda tutamadığımız için araç sorgulaması yapmak imdadımıza yetişen çalışmalar arasında bulunuyor. Bizlerin nasıl ki T.C. kimlik numaraları varsa araçlarında aynı sistemin plakaya uygulandığını görebiliriz. Yani bir aracın plakası onun için her işlemde esas alınması gereken kodunu oluşturuyor. Bu yüzden sorgulama işlemlerinde de plakadan araç sorgulama işlemleri daha da öne çıkıyor.

Plakadan araçlar hakkında pek çok bilgiye kısa zamanda erişilebiliyor. Bunun yanında plakalar sayesinde araca ait her türlü durum kolaylıkla saklanabiliyor ve kaydedilebiliyor. Plakadan araç sorgulama işlemlerinde araçların bakımından, trafik içerisinde aldıkları cezalara kadar pek çok bilgiyi öğrenmek mümkün. Peki plakadan araç sorgulama işlemleri nelerden oluşuyor?

Plaka Ne Tür Sorgulamalar Yapabilirim

  • Araca ait borç sorgulaması
  • Hasar kaydı sorgulaması
  • Vergi borcu sorgulaması
  • Araca ait muayeneler ve yapılacak muayenelerin tarihlerini sorgulama
  • Araç KASKO durumu sorgulaması
  • Araç Tarafik Sigostası sorgulaması

Plakadan Araç Sorgulama için Tıklayın

Plakadan EGM Trafik Cezası Sorgulamak için Tıklayın

IMEI Sorgula

IMEI (International Mobile Equipment Identity) Nedir? Her bir cep telefonuna üretim aşamasında bir numara yüklenmektedir. 15 haneden oluşan bu numara her bir cihazın kimlik numarası olup tek ve benzersizdir. İşte bu numara IMEI olarak adlandırılır. Ülkemizde ithal edilen veya yurtdışından getirilen telefonlar, IMEI numarası kayıt altına alınarak kullanıbilir.

IMEI Sorgula

TC Kimlik No Sorgula

T.C. Kimlik No Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen ve 11 haneden oluşan T.C. Kimlik No , özel ve resmi kuruluşlarda neredeyse her işlemde gerekmektedir. 11 haneden oluşan T.C. Kimlik No sayesinde bir kişinin bütün bilgilerine ulaşılmaktadır. Sağlık, eğitim, iş vb. bir çok sektörde ihtiyaç duyulmaktadır.

TC Kimlik No Sorgula

Plaka Sorgula

Araç satın alırken satıcıların çoğu araçla ilgili kesin bilgiler vermemektedir. Artık internet üzerinden satın alacağınız arabayla ilgili bir çok bilgiye anında ulaşabilirsiniz. Bu hizmet sayesinde daha güvenli ve gönül rahatlığı ile araba satın alabilirsiniz. İnternet üzerinden araç plakasını sorgulama yöntemi ile aracın trafiğe çıkışından bugüne kadar olan bütün bilgileri karşınıza çıkmaktadır..

Araç Plakası Sorgula

Bulut Madencilik

Sistem Kurmadan Kripto Para Madenciliği yapmaya Bulut Madencilik denir. Bunun için yapmanız gereken bu hizmeti veren firmaların birinden hizmeti satın almaktır. Bulut madencilikle Bitcoin, Ethereum, DashCoin, LiteCoin, Monero gibi populer kripto paraları kazarak yatırım yapmaya başlayabilirsininiz. Sizin en karlı olanı biz seçtik.

Kripto Para Madenciliği