T.C. Kimlik Numarası Sorgula / Yabancı Kimlik Numarası Sorgula

T.C. Kimlik No Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen ve 11 haneden oluşan T.C. Kimlik No , özel ve resmi kuruluşlarda neredeyse her işlemde gerekmektedir. 11 haneden oluşan T.C. Kimlik No sayesinde bir kişinin bütün bilgilerine ulaşılmaktadır. Sağlık, eğitim, iş vb. bir çok sektörde T.C. Kimlik No'ya ihtiyaç duyulmaktadır.

Kısaca MERNİS denilen Merkezi Nüfus İdaresi Sistemi tarafından oluşturulan kimlik numaraları, merkezi nüfus veri tabanını oluşturmaktadır. Kimlik paylaşımı sistemi aracılığıyla kamu kurum ve hizmeti sunan kuruluşların paylaşımına açılarak kimlik bilgilerine ulaşılmaktadır.


TC Kimlik Numaramı Nasıl Öğrenebilirim?

T.C. Kimlik Numaranızı öğrenmek için kayıtlı olduğunuz ilçe nüfus müdürlüğüne gidebilir veya kişisel bilgileriniz ile T.C. kimlik numarası sorgulama ekranından öğrenebilirsiniz. T.C. kimlik no sorgulama aşağıdaki butona tıklayara merak ettiklerinizi öğrenebilirsiniz. Aşağıdaki butonlar aracılığı ile online sorgulamalar kısmından T.C. Kimlik No Doğrulama, Nüfusa Kayıt Yeri ve Kişi Bilgisinin yanı sıra T.C. Kimlik No Sorgulama, Yabancı Kimlik No Doğrulama ile Doğum Yılı ve İkamet İzin/Tezkere No- Çalışma İzin No’nun haricinde Yabancı Kimlik No Sorgulama ve Kişi Bilgileri İle Yabancı Kimlik No Sorgulama şeklinde önünüze çıkan şıklardan hangi işlemi yapmak istiyorsanız ona tıklamanız yeterlidir.

TC Kimlik Numarası Sorgulama için Tıklayın

İkamet İzin No ile Yabancı Kimlik Numarası Sorgulama için Tıklayın

Kişi Bilgileri ile Yabancı Kimlik Numarası Sorgulama için Tıklayın

T.C. Kimlik Numarası Doğrula / Yabancı Kimlik Numarası Doğrula

T.C. kimlik no doğrulama seçeneğine tıklayarak, T.C. kimlik no sorgulama işlemini doğrulamak kaydı ile yapabilirsiniz. Önünüze çıkacak olan kişisel bilgileri sorgulama sayfasında belirtilen kısımlara TC kimlik no, ad, soyad, doğum yılı ve sitenin size sunduğu onay kodunu girerek T.C. kimlik numaranızı doğrulatabilirsiniz.

Sadece T.C. kimlik no sorgulama işlemi yapmak istiyorsanız Nüfusa Kayıt Yeri ve Kişisel Bilgilerinizle ile T.C. kimlik No Sorgulama sayfasından yapabilirsiniz.


TC Kimlik No Doğrulama için Tıklayın

Yabancı Kimlik No Doğrulama için Tıklayın

IMEI Sorgula

IMEI (International Mobile Equipment Identity) Nedir? Her bir cep telefonuna üretim aşamasında bir numara yüklenmektedir. 15 haneden oluşan bu numara her bir cihazın kimlik numarası olup tek ve benzersizdir. İşte bu numara IMEI olarak adlandırılır. Ülkemizde ithal edilen veya yurtdışından getirilen telefonlar, IMEI numarası kayıt altına alınarak kullanıbilir.

IMEI Sorgula

TC Kimlik No Sorgula

T.C. Kimlik No Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen ve 11 haneden oluşan T.C. Kimlik No , özel ve resmi kuruluşlarda neredeyse her işlemde gerekmektedir. 11 haneden oluşan T.C. Kimlik No sayesinde bir kişinin bütün bilgilerine ulaşılmaktadır. Sağlık, eğitim, iş vb. bir çok sektörde ihtiyaç duyulmaktadır.

TC Kimlik No Sorgula

Plaka Sorgula

Araç satın alırken satıcıların çoğu araçla ilgili kesin bilgiler vermemektedir. Artık internet üzerinden satın alacağınız arabayla ilgili bir çok bilgiye anında ulaşabilirsiniz. Bu hizmet sayesinde daha güvenli ve gönül rahatlığı ile araba satın alabilirsiniz. İnternet üzerinden araç plakasını sorgulama yöntemi ile aracın trafiğe çıkışından bugüne kadar olan bütün bilgileri karşınıza çıkmaktadır..

Araç Plakası Sorgula

Bulut Madencilik

Sistem Kurmadan Kripto Para Madenciliği yapmaya Bulut Madencilik denir. Bunun için yapmanız gereken bu hizmeti veren firmaların birinden hizmeti satın almaktır. Bulut madencilikle Bitcoin, Ethereum, DashCoin, LiteCoin, Monero gibi populer kripto paraları kazarak yatırım yapmaya başlayabilirsininiz. Sizin en karlı olanı biz seçtik.

Kripto Para Madenciliği